Tip na pohodový domov – okna

V MINUTĚ ČISTÉ OKNO.

Nečekejte reklamu na pomůcku za sta ani za tisíce. Tento tip je z kategorie „Za málo peněz hodně muziky“.

Možná Vás otravují okna, která jsou po zimě zašlá. Prach, zaschlé dešťové kapky, zkažený výhled. Na jarní úklid je přece ještě brzo?! Máte pravdu, a vylepšit to jde vmžiku.

Postup a potřeby: Vemte mokrý hadr (žádný přípravek hledat nemusíte, voda stačí), ideálně stěrku na okna, ale pokud není, nevadí, a papírovou „kuchyňskou utěrku“ nebo ubrousek. Výbava tím končí. (Jistě, máte-li sofistikované přípravky a pokud jste si jistí, že vám opravdu neudělají šmouhy, jak všichni slibují, ale málokdo dodrží, tak klidně pohledejte přípravek. Ale vteřiny možná běží, možná je to další nepříjemná operace, hledat, kde že to zas je… Prostě i voda stačí.)

A teď pozor, pokyn zejména pro poctivé a pilné: Není nutné umývat vždy rámy oken! (Ani tentokrát ne.) Ba není nutné ani umývat celou okenní tabuli!! Pokud máte okno v kuchyni poblíž dřezu třeba a je znečištěné kapkami od mytí nádobí, stačí přetřít mokrým hadrem, ideálně mikro- nebo švédskou utěrkou, a následně vysušit jen onu „postiženou plochu“. Ano, okno umyté není, ale vylepšení, a možná významné, je během vteřinky. A to jsme chtěli. Nekazme si výhled a náladu.

Nemáme vždy čas odklízet vše z parapetu a okolí okna, nemáme vždy čas čistit žaluzie, čistit rámy v každičkém rožku a prolisu. Vytahovat z hlubin skříněk a komor veškeré potřebné propriety. Ale proč si kazit výhled do slunečného dne, když věc vylepší drobná akce za pár vteřin? Však jaro, a sním pořádné mytí oken, už tu bude cobydup.

Někdy příště rady, jak umýt okno pořádně a bez zbytečných průtahů a námahy…